Kąpielowy poradnik: Jaki krój zapewni Ci dekolt marzeń?

Kąpielowy poradnik: Jaki krój zapewni Ci dekolt marzeń?

1 lipca 2023
Stroje kąpielowe

Karolína Marvánková

redaktor

Duże, szpiczaste czy szeroko rozstawione? Każde piersi są inne. Niezależnie od tego, jaki masz biust, prawidłowo dobrany strój kąpielowy pomoże Ci wyczarować dekolt marzeń. Spójrzmy na rodzaje biustów i biustonoszy kąpielowych, które są dla nich odpowiednie.

Asymetryczny biust

Czy wiesz, że ponad 80% kobiet ma asymetryczny biust? U niektórych z nas różnica w wielkości piersi jest ledwie widoczna, u innych jest ona bardziej wyraźna. W zniwelowaniu tej różnicy pomoże dwuczęściowy usztywniany strój kąpielowy z wyjmowanymi wkładkami. Mniejszą pierś powiększysz optycznie za pomocą wkładki, a jednocześnie z drugiej miseczki wkładkę możesz wyjąć.

Nie bój się asymetrii

Wypróbuj modele asymetryczne, które dzięki nietypowemu krojowi potrafią odwrócić uwagę od drobnych mankamentów sylwetki. Ponadto mogą pomóc w wyrównaniu różnicy między piersiami, jeśli jedna strona jest usztywniana, a druga nie.


Mały biust

Małe piersi to nie wada! Mając niewielki biust, możesz sobie pozwolić na modele, które dużych piersi nie utrzymają. Pełniejszy dekolt uzyskasz dzięki modelom push-up, kuszący rowek z kolei wyczarują usztywniane modele plunge z obniżonym mostkiem, który optycznie pogłębia dekolt.

Aby mieć doskonałą opaleniznę

Piękną opaleniznę bez białych śladów uzyskasz dzięki strojom kąpielowym bez ramiączek z biustonoszem w stylu bandeau.


Duży biust

Aby piersi miały maksymalne podparcie, idealne są biustonosze usztywniane z fiszbinami – klasycznymi i bocznymi. Wysoki mostek zapobiegnie wypadaniu biustu z miseczek podczas ruchu. Pamiętaj o tym, by wybierać modele z szerokimi ramiączkami, aby przynieść ulgę szyi i ramionom, które utrzymują znaczną część ciężaru biustu.

Dla Pań o pełnych kształtach

Jeśli masz pełną sylwetkę, będzie Ci dobrze również w dwuczęściowym stroju kąpielowym z wysokim stanem, tankini albo w modelach z nogawkami.


Szeroki rozstaw piersi

Biust do środka bezboleśnie i łatwo zbierają biustonosze z usztywnianymi lub wzmocionymi panelami bocznymi albo fiszbinami bocznymi.

Wymarzony dekolt w mgnieniu oka

Biust do środka świetnie zbierają również biustonosze z ozdobnym sznurowaniem pośrodku albo lekko usztywniane modele.


Piersi blisko siebie

Unikaj biustonoszy z wysokim mostkiem i wybieraj modele plunge, sznurkowe bikini albo biustonosze bandeau.

Czy wiesz, że…?

Biustonosze plunge charakteryzują się tym, że pośrodku między miseczkami mają makymalnie niski mostek. Ten krój mogą mieć zarówno biustonosze od strojów kąpielowych, jak i klasyczna bieliznaTen typ biustonoszy jest odpowiedni do głębokich dekoltów.


Szpiczaste piersi

Szpiczaste piersi ładnie zaokrąglą biustonosze o kroju typu bardotka. Ten fason lekko opina i unosi biust, dzięki czemu wyczarowuje zapierający dech, pięknie zaokrąglony dekolt.

Protetyczny strój kąpielowy też może być piękny!

Protetyczne stroje kąpielowe dla kobiet po mastektomii mają w miseczkach specjalne kieszonki na wkładki protetyczne. Stroje te nie mają fiszbinów, dzięki czemu są komfortowe i nigdzie nie uwierają. Podparcie piersiom zapewnia mocniejszy materiał, ewentualnie boczne fiszbiny lub usztywnienia.

 


Obwisły biust

Kształt biustu zmienia się pod wpływem grawitacji oraz w następstwie karmienia piersią albo naturalnej utraty elastyczności. Dla takich piersi idealne są usztywniane albo półusztywniane biustonosze, które je ładnie uniosą.

Bikini dla każdych piersi

Bikini nadają się świetnie do opalania. Ich górną część możesz łatwo wyregulować według potrzeb. Dzięki temu świetnie w nich wyglądają również miękkie piersi.