Macierzyństwo w komforcie: Przygotuj się do tej najważniejszej z życiowych ról

Macierzyństwo w komforcie: Przygotuj się do tej najważniejszej z życiowych ról

Wiemy, że wygoda zaczyna się już od tego, co nosisz pod sukienką. Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z pięknej bielizny i odzieży. Zobacz, jakie modele zapewnią Twoim piersiom konieczne podparcie i komfort bez utraty stylu.

29 lutego 2024
Jak wybrać

Karolína Marvánková

redaktor

BIELIZNA CIĄŻOWA:

Piersi w okresie ciąży są bardzo wrażliwe. Potrzebuą bielizny z przewiewnych materiałów, które zapewnią im konieczne podparcie. Rzeczą kluczową jest elastyczność – biustonosze powinny zawierać co najmniej 10-20% elastanu. Majtki ciążowe muszą być przewiewne, wysoce elastyczne i antybakteryjne.

Wskazówka Astratexu:

Pierwszą rzeczą, która zdradzi osobom w Twoim otoczeniu, że z Twoim ciałem coś się dzieje, być może nie będzie brzuszek ciążowy, lecz przeciekające miseczki biustonosza. Dlatego wybierz nowy stanik – na razie jeszcze nie do karmienia, bo później mógłby Ci już nie pasować. Dla rosnącego brzuszka najbardziej odpowiednie są niskie albo przeciwnie, bardzo wysokie kroje majtek. Sprawdź, co będzie dla Ciebie przyjemniejsze.

BIELIZNA NA ODDZIAŁ POŁOŻNICZY:

Torbę do szpitala miej już spakowaną na około miesiąc przed terminem porodu, czyli w 36. tygodniu ciąży. Twoje piersi po porodzie się zmienią, dlatego zabierz ze sobą bawełniany lub bambusowy biustonosz, majtki poporodowe i wkładki. Nie zapomnij o piżamie do karmienia lub koszuli nocnej i szlafroku.

Jak wygląda biustonosz do karmienia?

Biustonosz usztywniany do karmienia Maia 4D Soft Control gładki (kod produktu: MaiaMoMATX_BA)

BIELIZNA PO PORODZIE:

Biustonosze do karmienia nie mogą nigdzie uwierać ani cisnąć. Możesz wybrać model z odpinanymi lub odwijanymi miseczkami. Biustonosz jednak wybieraj dopiero w dziewiątym miesiącu ciąży, w przeciwnym razie później mógłby Ci już nie pasować. Jeśli chodzi o ubranie, większość modeli ciążowych jest szyta tak, abyś miała w nich łatwy dostęp do piersi.

Ilu biustonoszy potrzebujesz?

Biustonosz do karmienia będziesz prać częściej niż zwykle. Potrzebujesz co najmniej dwóch, abyś mogła je zamieniać. W biustonoszu ponadto będziesz również spać. Idealny będzie model bez usztywnień, fiszbinów, a nawet bez zapięcia. Jeśli masz drobniejszy biust, możesz polubić spanie w topie.

Wskazówka Astratexu:

Wypróbuj bawełniane wkładki do biustonosza, które stanowią praktyczną pomoc dla każdej przyszłej mamy.