Jak się nie pogubić przy wybieraniu majtek albo od brazylian po tanga

Jak się nie pogubić przy wybieraniu majtek albo od brazylian po tanga

12 października 2022
O bieliźnie

Karolína Marvánková

redaktor

Wybierasz nowe majtki, ale nie jest dla Ciebie jasna różnica między tanga, brazylianami i majtkami o kroju francuskim? Albo łamiesz sobie głowę, które z nich najlepiej nadają się pod obcisłe ubranie? Nie załamuj rąk i spójrz razem z nami na prosty podział majtek według typów i na to, pod jaką odzież są odpowiednie.

Majtki klasyczne

Ten krój zalicza się do najbardziej popularnych i pasuje każdej z nas. Majtki o klasycznym kroju zakrywają prawie całe pośladki, a z przodu są wycięte. Kiedy wybierzesz model z klejonymi szwami, możesz go włożyć nawet pod obcisłe ubranie i nie będzie się nigdzie odznaczał. Majtki są zszyte z dwóch części, a od pozostałych krojów różnią się tym, że nie mają z tyłu środkowego szwu.

Majtki z wysokim stanem

Dzięki modzie na spodnie i spódnice z wysokim stanem modne szybko się stały także wyższe majtki. Ten krój bowiem lekko opina ciało, dzięki czemu wygładza mankamenty sylwetki. Wybierać możesz z całej serii klasycznych, ale i koronkowych majtek albo bokserek z wysokim stanem.

Majtki wyszczuplające

Bielizna wyszczuplająca ogólnie nie jest tylko dla puszystych kobiet. Modele formujące są produkowane w mniejszych i większych rozmiarach i są świetną pomocą, która wygładza problematyczne partie ciała takie jak brzuch, biodra i uda. Są też idealne pod obcisłe spodnie, spódnicę lub sukienkę.

Majtki francuskie

Są podobne do klasycznych, jednak trochę się od nich różnią. Czym? Majtki o kroju francuskim są szersze w okolicy bioder i mają niewycięte, krótsze, równo ścięte nogawki. Swoim krojem przypominają szorty z bardzo krótkimi nogawkami.

Porada Astratexu:

Powszechnie uważa się, że kobiety o bardziej wyrazistych kształtach powinny nosić majtki francuskie z wysokim stanem i dłuższymi nogawkami. Szczupłe kobiety natomiast powinny nosić majtki francuskie z krótszymi nogawkami i niskim stanem. Każda z nas jest jednak inna, dlatego wybór majtek powinien zależeć od tego, w jakim kroju Ty będziesz się czuć najlepiej.

Tanga

Tanga z przodu wyglądają jak majtki klasyczne, tylną część jednak zazwyczaj stanowi mały trójkąt. Jest on połączony z przednią częścią sznurkami albo ozdobną gumą, zarówno po bokach, jak i w dolnej części. W przypadku wersji string tylna część składa się wyłącznie ze sznurków. We wszystkich wariantach tego kroju pośladki są w całości odkryte.

Brazyliany

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie noszenia innych majtek niż wyżej opisane tanga, inne zaś ich nie tolerują. Wygodnym kompromisem między nimi a klasycznymi majtkami są modele o kroju brazylijskim. Odkrywają one dolną połowę pośladków i mają z tyłu pośrodku pionowy szew, ale nie jest on wyrazisty.

Porada Astratexu:

Brazyliany się nie wpijają, dlatego są dobre pod większość obcisłych ubrań. Dzięki swojemu krojowi i pionowemu szwowi wyczarowują pięknie zaokrąglone optycznie pośladki. Są więc świetną pomocą dla kobiet z mniejszą pupą.

Bokserki

Bokserki są inspirowane męską garderobą. Do damskiej jednak znalazły drogę dzięki wygodnemu krojowi, który się nie wpija w pachwinach. Oprócz tego jeszcze zakrywają całe pośladki, a nogawki w ogóle nie są wycięte i mogą nawet być dłuższe. Damskie bokserki są popularnym modelem do leniuchowania w domu i spania.

Majtki menstruacyjne

W ostatnim czasie przebijają się do świadomości społecznej i stają się popularne wśród wielu kobiet. Co jednak jest tak świetnego w majtkach menstruacyjnych? Są niezawodnym zamiennikiem podpasek i tamponów, mimo że są niemal tak samo cienkie jak klasyczne majtki i nie odznaczają się pod ubraniem. Są szyte ze specjalnych materiałów, które chronią przed przeciekaniem oraz zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i namnażaniu bakterii.

Porada Astratexu:

Dzięki możliwości wielokrotnego stosowania dbają o środowisko. Stosując majtki menstruacyjne, kobieta zaoszczędza średnio od dwóch do trzech kilogramów odpadów rocznie. Interesuje Cię więcej informacji o majtkach menstruacyjnych? Przeczytaj nasz artykuł, w którym wszystko Ci szczegółowo wyjaśnimy.