Trio biustonoszy w podstawowych kolorach: Pod jakie ubrania się nadają?

Trio biustonoszy w podstawowych kolorach: Pod jakie ubrania się nadają?

11 czerwca 2024
Jak wybraćO bieliźnie

Nikola Herčíková

redaktor naczelny

Biały, beżowy, czarny. Trzy podstawowe kolory biustonoszy, których nie powinno zabraknąć w garderobie żadnej kobiety. Noszenie tych barw jednak rządzi się swoimi prawami oraz ma swoje wady i zalety. O co dokładnie chodzi?

Subtelna biel

Biały biustonosz – co z nim? Pod żadnym pozorem nie noś go pod białym ubraniem. Nie jest bowiem niewidoczny, ale po prostu świeci. Taki sam efekt biała bielizna wywoła na bardzo opalonych kobietach. Ale nie skreślaj białych modeli. W przypadku kuszącej bielizny sprawiają wrażenie bardzo kobiecych i jednocześnie subtelnych.

Nasza porada:

Biała bielizna ma tendencję do szarzenia albo żółknienia od potu, więc wymaga szczególnej troski. Rzecz jasna kieruj się wskazaniami na metkach od bielizny. Zalecamy pranie biustonoszy, gorsetów i bardzo delikatnej bielizny (w każdym kolorze) ręcznie przy użyciu specjalnego środka do prania i niesuszenie ich bezpośrednio na słońcu, w suszarce albo przy źródłach ciepła.

Nieśmiertelna czerń

Coco Chanel i Audrey Hepburn wspólnie przyczyniły się do sławy tzw. małej czarnej, która natychmiast stała się must have w każdej damskiej szafie. I taką samą podstawą powinien być również czarny biustonosz. Czy to klasyczny, czy push-up, czy może bardotka, czarny biustonosz nadaje się pod dowolne ciemne ubranie.

Nasza porada:

Nie bój się włożyć czarny biustonosz pod prześwitujący top w tym samym kolorze. Stworzysz w ten sposób odważny i zarazem zniewalający look, który przyciąga uwagę.

Praktyczny beż

Jak już powiedzieliśmy, białe biustonosze pod bluzkami i koszulami w tym samym kolorze świecą. Jaki kolor więc nosić pod białe topy? Beżowy. Bo kiedy kupisz biustonosz, który będzie jak najbardziej zbliżony kolorem do odcienia Twojej skóry, pod białymi topami będzie praktycznie niewidoczny.

Majtki dobieraj do okazji

Już od dawna nie obowiązuje zasada, że majtki zawsze muszą pasować kolorem do biustonosza. Wybór majtek zależy bowiem od tego, co jest dla Ciebie wygodne i jakie ubrania nosisz najchętniej. Jeśli preferujesz spódnice albo przewiewne spodnie, które opływają pupę, wybierz majtki z gładką tylną częścią. Koronkę zostaw sobie pod ubrania z grubszego materiału albo na przykład pod plisowane spódnice, pod którymi nie będzie ich widać. Krojów do wyboru jest nieprzebrane mnóstwo. Popularność zdobywa wysoka talia, która pomaga wygładzać brzuch, w modzie są też brazyliany i tanga, które odsłaniają ciało. Zawsze jednak sprawdzą się majtki o klasycznym kroju.