Przygotowania do sezonu
Masz swój ulubiony strój kąpielowy, który towarzyszy Ci już kolejne lato? Przetestuj go, zanim użyjesz go ponownie. Włóż kostium i weź w nim w domu prysznic. Potem jeszcze w mokrym stroju sprawdź dokładnie przed lustrem, czy materiał nigdzie się nie przedarł i nie prześwituje. Dzięki temu unikniesz sytuacji, że przy pierwszym wyjściu na kąpielisko będziesz widziała więcej, niż byś chciała.
Sprawdź, czy z kostiumu nie wystają gumki albo nitki. Spójrz także w dziennym świetle, czy na materiale nie ma plam od specyfików do opalania.
Mając strój na sobie, dobrze oceń, jakie korzyści możesz jeszcze mieć ze starego modelu. Kobiece ciało nieustannie się zmienia i jest całkiem możliwe, że biustonosz, w którym w zeszłym roku Twój biust wyglądał pięknie, w tym roku już nie będzie na Ciebie pasował. To samo dotyczy dolnej części.
Niech będzie piękny każdego lata
☀️ Przed pierwszym użyciem
Przepierz strój kąpielowy w letniej wodzie i pozostaw go do wyschnięcia w pozycji poziomej. Pod miseczki podłóż ręcznik albo bawełnianą ścierkę, aby zachowały kształt.
☀️ Co z mokrym strojem kąpielowym?
Na czas przenoszenia zapakuj go najlepiej w ręcznik albo ścierkę. W foliowej torebce chlor i sól łatwiej wnikają we włókna i mogą je zniszczyć. Po przyjściu do domu natychmiast wypakuj strój z Twojej torby plażowej.
☀️ Zmieniaj stroje
Czy wiesz, że nosząc strój kąpielowy przez cały dzień, powinnaś zmienić go co najmniej raz? Jeśli masz jeden, określone partie ciała, a zarazem części kostiumu mogą być mokre przez cały dzień. To nie jest dobre ani dla Twojej skóry, ani dla materiału stroju.
☀️ Nasmaruj się przed ubieramiem
Kremy do opalania, spraye i olejki pozostawiają na stroju kąpielowym trudno usuwalne plamy. Włóż kostium dopiero po tym, jak się nasmarujesz, a środek dobrze się wchłonie. Do smarowania podczas noszenia stroju zawsze odgarniaj jego część, nasmaruj skórę, poczekaj, aż krem nieco się wchłonie, a następnie pozwól, by materiał wrócił na miejsce.
☀️ Pranie, prasowanie i suszenie
Pierz strój kąpielowy po każdym użyciu w czystej wodzie albo dodaj mydła z neutralnym pH. Nie używaj środków zmiękczających, które mają negatywny wpływ na elastyczność włókien. Susz kostium najlepiej na świeżym powietrzu w pozycji poziomej. Unikaj suszenia bezpośrednio w słońcu, w suszarce i na grzejniku, nie prasuj stroju kąpielowego. Bezpośrednie działanie wysokich temperatur uszkadza strukturę materiału i niszczy kolory.
☀️ A co z plamami?
Użyj sody kuchennej i nasyp jej prosto na plamę. Poczekaj chwilę, aby zadziałała i wypierz strój. Pomóc może także kilka kropel białego octu dodanego do wody. Uważaj jednak z ilością, aby nie uszkodzić koloru tkaniny.
Symbole dotyczące prania
Podczas czyszczenia bielizny i strojów kąpielowych ważne jest przede wszystkim kierowanie się wskazaniami na metce. Chodźmy wyjaśnić sobie znaczenie symboli, które mogą się na niej pojawić.

