Jak prawidłowo dbać o strój kąpielowy

Jak prawidłowo dbać o strój kąpielowy

Kiedy już się zdecydujesz na zakup wysokiej jakości stroju kąpielowego, chcesz, aby wytrzymał w dobrym stanie jak najdłużej. Wytrzymałość materiału i ogólnych właściwości nie zależy jednak od ceny produktu. O strój kąpielowy trzeba odpowiednio dbać. Kieruj się poniższymi wskazówkami i utrzymaj swoją odzież plażową w doskonałej formie.

14 czerwca 2024
Stroje kąpielowe

Denisa Stasinková

redaktor

Niech będzie piękny każdego lata

☀️ Przed pierwszym użyciem

Przepierz strój kąpielowy w letniej wodzie i pozostaw go do wyschnięcia w pozycji poziomej. Pod miseczki podłóż ręcznik albo bawełnianą ścierkę, aby zachowały kształt.

☀️ Co z mokrym strojem kąpielowym?

Na czas przenoszenia zapakuj go najlepiej w ręcznik albo ścierkę. W foliowej torebce chlor i sól łatwiej wnikają we włókna i mogą je zniszczyć. Po przyjściu do domu natychmiast wypakuj strój z Twojej torby plażowej.

☀️ Zmieniaj stroje

Czy wiesz, że nosząc strój kąpielowy przez cały dzień, powinnaś zmienić go co najmniej raz? Jeśli masz jeden, określone partie ciała, a zarazem części kostiumu mogą być mokre przez cały dzień. To nie jest dobre ani dla Twojej skóry, ani dla materiału stroju.

☀️ Nasmaruj się przed ubieramiem

Kremy do opalania, spraye i olejki pozostawiają na stroju kąpielowym trudno usuwalne plamy. Włóż kostium dopiero po tym, jak się nasmarujesz, a środek dobrze się wchłonie. Do smarowania podczas noszenia stroju zawsze odgarniaj jego część, nasmaruj skórę, poczekaj, aż krem nieco się wchłonie, a następnie pozwól, by materiał wrócił na miejsce.

☀️ Pranie, prasowanie i suszenie

Pierz strój kąpielowy po każdym użyciu w czystej wodzie albo dodaj mydła z neutralnym pH. Nie używaj środków zmiękczających, które mają negatywny wpływ na elastyczność włókien. Susz kostium najlepiej na świeżym powietrzu w pozycji poziomej. Unikaj suszenia bezpośrednio w słońcu, w suszarce i na grzejniku, nie prasuj stroju kąpielowego. Bezpośrednie działanie wysokich temperatur uszkadza strukturę materiału i niszczy kolory.

☀️ A co z plamami?

Użyj sody kuchennej i nasyp jej prosto na plamę. Poczekaj chwilę, aby zadziałała i wypierz strój. Pomóc może także kilka kropel białego octu dodanego do wody. Uważaj jednak z ilością, aby nie uszkodzić koloru tkaniny.

Symbole dotyczące prania

Podczas czyszczenia bielizny i strojów kąpielowych ważne jest przede wszystkim kierowanie się wskazaniami na metce. Chodźmy wyjaśnić sobie znaczenie symboli, które mogą się na niej pojawić.