Kolor roku 2024: dobrze się łączy i świetnie wygląda

Kolor roku 2024: dobrze się łączy i świetnie wygląda

Tak jak co roku, również tym razem firma Pantone zaprezentowała kolor roku. Na ten sezon został wybrany Peach Fuzz – subtelny, stonowany i ciepły. Ma się kojarzyć z serdecznością, życzliwością i poczuciem jedności. Ciepły odcień brzoskwiniowy jest piękny nie tylko we wnętrzach. Bielizna w tym kolorze zamieni Cię w romantyczną rusałkę.

2 stycznia 2024
Trendy

Nikola Herčíková

redaktor naczelny

Aksamitnie brzoskwiniowy

PANTONE 13-1023 Peach Fuzz. Taka jest dokładna nazwa i kod tegorocznego koloru roku – jest on wybierany każdego roku przez instytut  Pantone. Czym właściwie jest Pantone? To amerykańska firma, znana właśnie ze swojego opatentowanego systemu kolorów, który stosuje się w wielu branżach, od graphic designu po produkcję włókien tekstylnych. Ogłaszanie koloru roku ma już dwudziestopięcioletnią tradycję, a wybrany odcień wyznacza trendy we wszystkich branżach, nie tylko w przemyśle modowym.

Poznaj Peach Fuzz

Poznaj Peach Fuzz

Brzoskwiniowy, od jasnopomarańczowego aż po pastelowo różowy. Taki jest kolor roku. Według Leatrice Eiseman, dyrektor operacyjnej instytutu Pantoneu, wyraża naszą tęskotę do natury i wzajemnej bliskości. A jednocześnie emanuje ciepłą, nowoczesną elegancją i ponadczasowością. Co na niego powiesz?

Biustonosz nieusztywniany Beautiful Mind
Biustonosz nieusztywniany Beautiful Mind
85,60 zł
Biustonosz nieusztywniany do karmienia Entri II bez fiszbinów
Biustonosz nieusztywniany do karmienia Entri II bez fiszbinów
50,10 zł

Jak się wybiera kolor roku?

Specjaliści z Pantone, oprócz wielu innych czynników, biorą pod uwagę na przykład aktualne wydarzenia na świecie albo trendy w mediach społecznościowych. Kolor jest wybierany na podstawie badań i przewidywania trendów tak, aby jak najlepiej wyrażał preferencje i nastroje społeczeństwa. Na rok 2024, kiedy mamy za sobą istotne dramatyczne, rozgrywające się na całym świecie wydarzenia, które odcisnęły się na psychice wielu z nas, został wybrany kolor brzoskwiniowy. To subtelny, nieagresywny i stonowany kolor, który ma działanie uspokajające. We wnętrzu docenisz jego ciepło, a w bieliźnie to, że wprost doskonale się łączy oraz doda Ci kobiecości i delikatności.

Otul się subtelnością

Otul się subtelnością

Bielizna w kolorze brzoskwiniowym pasuje blondynkom, rudowłosym i brunetkom. Jeśli często nosisz jasne ubrania, jest dla Ciebie idealny jako zamiennik klasycznych cielistych modeli. Sprawia wrażenie eterycznego, ale jeśli wybierzesz bardziej wyrazisty odcień albo kuszący fason, potrafi być także bardzo sexy.

Biustonosz nieusztywniany LISCA Sassy
Biustonosz nieusztywniany LISCA Sassy
49,80 zł

Skomponuj swoją kolekcję bielizny w kolorze roku