Zaprojektowane w Astratexie: Jak powstawała unikatowa kolekcja DIVA by IVA?

Zaprojektowane w Astratexie: Jak powstawała unikatowa kolekcja DIVA by IVA?

Nasze najpopularniejsze biustonosze? Te, które projektujemy sami. Zajrzyj do środka i zobacz, jak powstawała kolekcja DIVA by IVA i dlaczego ją pokochasz.

15 stycznia 2024
Od Astratexu

Nikola Herčíková

redaktor naczelny

Markéta Pášová

PRIVATE LABEL TEAM LEADER

Markéta Pášová pracuje w Astratexie jako kierownik zespołu marki własnej. Dba o to, aby produkty marki Astratex były dopracowane do ostatniego detalu i odpowiadały potrzebom oraz oczekiwaniom klientek. Na swoim stanowisku łączy komunikację z dostawcami, pracę z liczbami i tabelami oraz kreatywność, która jest niezbędna przy tworzeniu kolekcji oraz projektowaniu nowych produktów. W branży modowej działa już od ponad 20 lat.

Kiedy Markéta i jej zespół wpadają na pomysły na nowe modele bielizny, główną inspiracją są klientki. Produkty są projektowane tak, aby były nie tylko piękne, ale przede wszystkim praktyczne, wygodne i funkcjonalne w noszeniu na co dzień. Stawiamy na to, aby oferować bieliznę kobietom o wszystkich typach sylwetki i z tą filozofią identyfikuje się również DIVA. Przepytaliśmy Markétę, aby Wam przybliżyć, jak kolekcja powstawała.

Markéto, co Cię skłoniło do stworzenia kolekcji DIVA?

Był to impuls od moich koleżanek i znajomych. Kobiety ciągle żyją na wysokich obrotach. W ciągu dnia często przemieszczamy się pomiędzy różnymi miejscami, nieustannie jesteśmy w ruchu i zmieniamy ubranie. Dlatego potrzebujemy bielizny, która będzie odpowiadać naszemu tempu oraz zapewni wygodę i pewność siebie na cały dzień. Coś uniwersalnego, co będzie wyglądało dobrze pod każdym elementem odzieży, w który w ciągu dnia się ubierzemy.

Skąd czerpałaś inspiracje przy projektowaniu kolekcji?

Podoba mi się oczywiście koronkowa bielizna i lubię zakładać wyraziste modele, ale szczerze, w zwykłym dziennym trybie najczęściej używam prostej, gładkiej bielizny. Dlatego wiedziałam, że chcę stworzyć modele, które będą przede wszystkim funkcjonalne. Kolekcja DIVA na pierwszy rzut oka może się wydawać zwyczajna, ale jej tajemnica tkwi w tym, co ona potrafi.

Co takiego unikatowego jest więc w kolekci DIVA by IVA?

Są to zastosowane materiały, krój i misterne dopracowanie. Unikatowość DIVY polega przede wszzystkim na tym, że doskonale trzyma. Każdy biust, w każdej sytuacji. Wszystkie kobiety, które kiedykolwiek poszukiwały wymarzonego biustonosza bez ramiączek, utwierdzają mnie w przekonaniu, że jest to niemalże nadludzkie wyzwanie. Albo biustonosz trzyma, ale jest niewygodny w noszeniu, albo się zsuwa i nie zapewnia piersiom podparcia.

DIVA łączy z tego to, co najlepsze, czyli funkcjonalność i wygodę. Wybraliśmy do niej krój typu bandeau z odpinanymi ramiączkami, aby pasowała pod naprawdę każdy strój. Dzięki swojemu fasonowi w odróżnieniu od zwykłych biustonoszy gorsetowych bez ramiączek jest rzeczywiście wygodna. Ma fiszbiny o unikatowym kształcie, które podtrzymują piersi, jest nieusztywniana, ale wykonana z takiego materiału, który pięknie obejmuje biust i go modeluje. 

Jak długo trwało projektowanie kolekcji?

Trwało to kilka miesięcy. Przeciętny człowiek powiedziałby, że to kawałek materiału z fiszbinami i zapięciem, że to będzie szybka sprawa. Wręcz przeciwnie. Najpierw starannie rozrysowałyśmy szkic kroju, a potem się szuka odpowiedniego materiału, który musi spełniać mnóstwo parametrów, od jakości, przez elastyczność, po kolor. Wymyśla się kształt fiszbinów i wiele innych detali.

Czy podczas projektowania kolekcji natrafiłyście na jakieś problemy?

Największym wyzwaniem były chyba fiszbiny. Wydaje się, że to dwa zagięte druty, ale to zupełnie nie tak. Fiszbiny muszą być wykonane z odpowiednio mocnego i częściowo elastycznego materiału. Muszą dobrze pasować do projektowanego kroju, a rzeczą zasadniczą jest ich kształt, aby zapewniały odpowiednie podparcie. Rozpytywaliśmy z kolegami wśród różnych dostawców przez wiele miesięcy. Jednakże kiedy już coś projektujesz, nie chcesz iść na kompromisy. Dlatego na koniec zleciliśmy wykonanie całkowicie unikatowych fiszbinów na zamówienie.

Markéto, czym się dla Ciebie różniło tworzenie kolekcji DIVA od projektowania pozostałych produktów?

W wielu rzeczach wyglądało to tak samo, dlatego że przy projektowaniu każdego naszego produktu zawsze dajemy z siebie maksimum. Bardzo dużo jednak pracowałyśmy z informacjami zwrotnymi od klientek, co było bardzo ubogacające. Wniosło to nowe spojrzenie na temat oraz ciekawe impulsy i pomysły. Produkty w procesie projektowania były wnikliwie testowane i właśnie dzięki informacjom zwrotnym powstała naprawdę unikatowa kolekcja bielizny.

DIVA to jednak nie tylko biustonosz; co jeszcze znajdziemy w kolekcji?

Jest to w zasadzie taki kompletny zestaw do bieliźniarki każdej kobiety. Gdy tylko opracowałyśmy krój biustonosza i w testach okazało się, że spełnia nasze oczekiwania, wiedziałyśmy, że chcemy też mieć inne modele, które będą miały te same zalety.

Dlatego biustonosz uzupełniają dwa rodzaje majtek – brazyliany i klasyczne z wysokim stanem. Ich krawędzie są wycinane laserowo, więc są idealne pod gładkie ubrania. Krój biustonosza zastosowałyśmy także w topie i body. Oba modele mają wszyte fiszbiny i dają te same korzyści co biustonosz DIVA by IVA.