Piękny dekolt w sukience? Wprowadź krój push-up i ozdobne koronki.

Piękny dekolt w sukience? Wprowadź krój push-up i ozdobne koronki.

10 lipca 2024
Jak wybraćO bieliźnie

Nikola Herčíková

redaktor naczelny

Jesteś miłośniczką głębokich dekoltów, ale natura w kwestii biustu nie była dla Ciebie zbyt hojna? Nie trzeba od razu wyszukiwać usług chirurga plastycznego. Krój push-up potrafi zdziałać z biustem dosłownie cuda, a sprytnie dobrana koronka albo ciekawy detal będzie urozmaiceniem niejednej letniej sukienki.

Skalpel? Raczej biustonosz push-up!

Krój push-up jest najbardziej odpowiedni dla kobiet z małym albo średnim biustem. Co zresztą jest logiczne, ponieważ kobiety z dużymi piersiami zazwyczaj chcą raczej korygować ich kształt, a nie je powiększać. Jeśli Ty też marzysz o większym biuście, możesz sięgnąć po wiele modeli biustonosza. Przeczytaj, jak go wybrać, na jakie wkładki możesz się zdecydować i jakie powiększenie może Ci zapewnić prawidłowo dobrany model. Biustonosze push-up są skrojone tak, aby unosiły biust i go zaokrąglały, czym dodają mu objętości i wyczarowują kuszący rowek. Z reguły są usztywniane i mają określony rodzaj wkładek. Te zaś mogą być wszyte albo wyjmowane.

Na co zwracać uwagę, wybierając biustonosz?

🍒 Tak samo jak w przypadku każdego innego biustonosza podstawą jest rozmiar. Nie wybieraj mniejszego, chcąc osiągnąć większy efekt, piersi będą się wylewać i tworzyć bułki pod ubraniem.
🍒 Jeśli nie masz zupełnie małego albo jędrnego biustu, lepiej wybrać biustonosz o kroju trójkątnym, który zakryje większą część piersi i zapobiegnie wylewaniu się jej z miseczki.
🍒 Obwód biustonosza nie może być luźny, inaczej wkładki ciągnęłyby piersi do dołu, co spowodowałoby deformację i opadanie biustu.
🍒 Jeśli kupujesz czarny biustonosz, dobrze go wypróbuj nawet jeśli jest to Twój standardowy rozmiar. Czarne tkaniny czasem bywają ciaśniejsze i niezbyt elastyczne.

Biustonosze push-up z wyjmowanymi wkładkami

Jeśli chcesz uzyskać efekt push-up tylko raz na jakiś czas albo do konkretnego stroju, wybierz biustonosz push-up z możliwością włożenia wkładek. Jak sama nazwa wskazuje, w tych modelach możesz dowolnie wyjmować wkładki i znowu je wkładać. Jest to dobra opcja w przypadku gdy chcesz mieć biustonosz do noszenia na co dzień i tylko w niektórych sytuacjach unieść biust dla efektu wow na przykład na balu lub uroczystości. Wkładki do biustonoszy mogą być tekstylne, piankowe, z miękkiego żelu lub silikonu albo nawet wypełnione powietrzem. Silikon nieco lepiej dopasowuje się do naturalnego kształtu piersi, jako że oddziałuje na niego ciepło ciała. Dzięki temu efekt jest bardziej naturalny. Biustonosze push-up z wyjmowanymi wkładkami są także doskonałym rozwiązaniem dla kobiet z niesymetrycznym biustem. W razie potrzeby możesz włożyć wkładkę tylko do jednej miseczki albo do każdej miseczki włożyć wkładkę o innej wielkości.

Nieco historii:

W roku 1943 Howard Hughes opracował pierwszy biustonosz push-up. Amerykański konstruktor lotniczy, pilot, przedsiębiorca, reżyser i producent filmowy w jednej osobie skonstruoval ten model dla aktorki Jane Russell specjalnie do roli w filmie „Wyjęty spod prawa”. Ta jednak podobno nazwała ten wynalazek kuriozalnym i wypchała własny biustonosz chusteczkami higienicznymi. Pięć lat później narodził się pierwszy oficjalny push-up. Biustonosze te stały się popularne dopiero w latach 90., kiedy pokochały je nie tylko kobiety, ale przede wszystkim panowie.

Kiedy powiększenie o jeden rozmiar nie wystarczy

Jeśli marzysz o jeszcze bardziej powiększonym biuście, możesz wybrać biustonosz double push-up. Ten model dzięki wzmocnionemu usztywnieniu dolnej części miseczek powiększa biust aż o dwa rozmiary. Wybierając biustonosz, pamiętaj jednak o tym, że mniej oznacza więcej. Może się bowiem zdarzyć, że zbyt wyraźny efekt push-up w lepszym wypadku będzie wyglądał nienaturalnie, a w gorszym nawet wulgarnie. Zdecydowanie trzeba liczyć się z tym, że tak poprawiony dekolt będzie przyciągał uwagę.

Podprsenka Ilya nevyztužená, Esotiq
Esotiq

Detal w centrum uwagi

Biustonosze push-up są dla Ciebie niewygodne, a mimo to chciałabyś dodać swojemu dekoltowi szyku? Istnieje proste rozwiązanie – postaw na wystające koronki albo paski strappy. Urozmaicą one dekolt w nieco bardziej subtelny, jednak nie mniej ciekawy sposób. Kolor i styl bielizny łatwo dostosujesz do swojej garderoby, a Twoje letnie stroje zyskają ciekawy nowy akcent. Wystający fragment bielizny nierzadko potrafi uczynić prawdziwe cuda z wyobraźnią.