Najlepsza bielizna nocna na lato? W paski

Najlepsza bielizna nocna na lato? W paski

Przesypiamy średnio aż jedną trzecią życia, dlatego ważny jest odpowiedni wybór bielizny nocnej. Wraz z nadejściem lata wymień swoje piżamy. Postaw na kultowe paski z nowej kolekcji zaprojektowanej przez specjalistów z Astratexu, które nigdy nie wyjdą z mody.

8 lipca 2024
O bieliźnie

Denisa Stasinková

redaktor

W średniowieczu odzież w paski była przypisywana ludziom, którzy żyli na marginesie społeczeństwa. Paski nosili służący, błaźni dworscy, szaleńcy, złoczyńcy i kobiety lekkich obyczajów. Kontrastowe pasy ich strojów symbolizowały naruszenie granic społecznych. Negatywny odbiór odzieży w paski przetrwał zresztą bardzo długo. Szansę dała jej w roku 1858 francuska marynarka, dla której koszule w paski stały się oficjalnym elementem umundurowania. Prawdopodobnie dlatego, że kiedy marynarz wpadł do wody, dzięki paskom łatwiej było go znaleźć. Tak jak marynarze, Ty również z tym ponadczasowym wzorem nie zgubisz się w modowym morzu.

Śpij smacznie

Tylko sobie wyobraź, jak w spokojną letnią noc unosisz się na mięciutkich błękitnych obłokach. W ponadczasowej piżamce w paski będzie Ci się bosko usypiało. O Twój komfort zadba miła dzianina bawełniana. Możesz wybrać wersję koszulową albo klasyczne piżamowe spodnie z T-shirtem.

Dla Śpiących Królewien

Wypoczęta, rześka i pełna energii od rana. Czyżbyś o takim nastroju nawet nie marzyła? W naszych piżamach Pink Dream wyśpisz się za wszystkie czasy jak królowa. Połączenie delikatnego różu i subtelnych pasków w moment ukołysze Cię do niczym niezmąconego snu.

Który materiał będzie Ci pasował jak ulał?

Bawełna

Docenisz ją nie tylko dzięki przewiewności, lecz także dzięki znakomitym właściwościom absorpcyjnym.

Satyna

Jest to chłodzący materiał, dlatego pozostaw go sobie na przełom wiosny i lata oraz na gorące miesiące.

Modal

Bardzo miękki i gładki, a zarazem doskonale odprowadza pot od ciała.

Jak przygotować sypialnię na wiosnę?

W zimie jesteśmy bardziej ospali albo częściej leniuchujemy w łóżku przy ulubionym serialu. Dlatego nasze główne miejsce odpoczynku zasługuje na porządny powiew lata. Jak to osiągnąć?

🌸 Wypierz kołdry i poduszki (zawsze się kieruj wskazówkami producenta na metce)

🌸 Wyciągnij mniej ciepłą kołdrę, a tę zimową schowaj

🌸 Zmień materiał pościeli

Z pewnością nie popełnisz błędu, kiedy swoje kołdry i poduszki powleczesz w bawełnę. Materiał ten doskonale pochłania wilgoć i jest cudownie miękki w dotyku.

Satyna bawełniana w ciepłych miesiącach cudownie Cię ochłodzi. Do tego mało się gniecie, dlatego nie trzeba jej prasować.